Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ten nadal jest stosunkowo mało znany – znacznie częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania szereg wspaniałych rzeczy. Jeżeli zatem szukamy dla siebie rzeczywiście ciekawego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najistotniejszych miast w tym kraju należy oczywiście znajdujący się w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – w związku z tym obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle rozległym państwem, że warto zapuścić się nieco dalej na wschód, ponieważ także i tam możemy znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Świetnym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej niewątpliwie należy do zdecydowanie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę możemy zwiedzić tak wiele interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć całe mnóstwo śladów polskiej kultury, przez co będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.
źródło: http://peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Przeczytaj także:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

Będzie gigantyczna

Jest obszerna grupa figur, jakim kafelki jednoczą się z ponurymi ...