Co można robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – przecież jeśli sprawnie do tego podejdziemy, wysoce prawdopodobne, że będziemy mieli przykładowo 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być również być zbyt – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, ale bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednakże nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie siedzieć w dłuższy weekend w swoim mieszkaniu, ogródku bądź na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Pragi, Paryża bądź Rzymu.

Co roku, szczególnie wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże pieczywo. To dobrze, przecież poznawanie innych krajów, ludzi, potraw, itp. jest bardzo interesujące, ale także rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną możemy udać się samodzielnie, ewentualnie z bliskimi, ale również z biurem podróży. Z pewnością ta druga opcja jest tańsza. W końcu jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Lizbonie – np., sam dojazd to niemały koszt. Choć to akurat nie reguła. Można powiedzieć, iż oba rozwiązania mają całkiem sporo atutów.

Dla takich osób, które wolałyby jechać samochodem, a do tego nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie naszego kraju. Przecież choćby Sandomierz to miejsce, gdzie można bardzo miło spędzić czas. Bardzo interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, definitywnie można odradzić wyjazd do Zakopanego. Zakopane to niesamowicie popularna miejscowość, lecz kiedy są długie weekendy, stolica polskich gór jest niemal oblężona przez turystów – szczególnie tych z Warszawy.
źródło: creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://aofn.pl, http://firmaprzewozowagdansk.pl

Przeczytaj także:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy

Rejsy odbywają się na statkach, a jak nie ulega kwestii ...